Xiaomi 14 to kompaktowy smartfon z najwyższej półki, który łączy w sobie doskonałą wydajność, wysokiej jakości wyświetlacz i wszechstronny aparat fotograficzny. Został zaprojektowany dla użytkowników, którzy szukają telefonu, który jest zarówno potężny, jak i łatwy w obsłudze.

Wygląd i jakość wykonania

Xiaomi 14 ma kompaktową obudowę wykonaną z aluminium i szkła. Wymiary telefonu wynoszą 146 x 71,5 x 8,2 mm, a jego waga to 170 gramów. Dzięki temu telefon jest wygodny w trzymaniu i obsłudze jedną ręką. Na przednim panelu znajduje się 6,1-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (2670 x 1200) i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wyświetlacz jest jasny, wyraźny i oferuje żywe kolory.

Wydajność

Xiaomi 14 jest napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który jest jednym z najmocniejszych procesorów na rynku. Wspomaga go 8 GB/12 GB/16 GB pamięci RAM i 256 oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. Telefon działa bardzo płynnie i bezproblemowo, nawet podczas uruchamiania wymagających aplikacji i gier.

Aparat fotograficzny

Xiaomi 14 ma potrójny aparat fotograficzny z tyłu, który składa się z głównego aparatu 50 MP, aparatu ultraszerokokątnego 50 MP i aparatu teleobiektywu 50 MP. Aparat główny robi bardzo szczegółowe zdjęcia o żywych kolorach. Aparat ultraszerokokątny pozwala uchwycić więcej sceny na jednym zdjęciu, a aparat teleobiektyw umożliwia przybliżenie obiektów bez utraty jakości obrazu.

Oprogramowanie

Xiaomi 14 działa na systemie Android 14 z nakładką HyperOS. Nakładka HyperOS jest bogata w funkcje i opcje dostosowywania.

Bateria

Xiaomi 14 ma baterię o pojemności 4500 mAh, która wystarcza na cały dzień pracy na jednym ładowaniu. Telefon obsługuje również szybkie ładowanie przewodowe o mocy 67 W.

Podsumowanie

Xiaomi 14 to doskonały kompaktowy smartfon dla użytkowników, którzy szukają telefonu, który jest zarówno potężny, jak i łatwy w obsłudze. Oferuje doskonałą wydajność, wysokiej jakości wyświetlacz, wszechstronny aparat fotograficzny i długi czas pracy baterii.

Zalety:

  • Kompaktowa i lekka obudowa
  • Wydajny procesor Snapdragon 8 Gen 2
  • Wysokiej jakości wyświetlacz AMOLED
  • Wszechstronny aparat fotograficzny
  • Długi czas pracy baterii
  • Szybkie ładowanie

Wady:

  • Brak gniazda słuchawkowego
  • Brak rozszerzalnej pamięci
  • Wysoka cena

Ogólna ocena: 9/10

 

Alternatywy dla Xiaomi 14: