Oczekuje się, że Xiaomi 15 zostanie wprowadzony na rynek w Chinach w połowie października jako pierwsze urządzenie napędzane chipsetem Snapdragon 8 Gen 4, obok Xiaomi 15 Pro. Specyfikacje Xiaomi 15 wyciekły do internetu, więc przyjrzyjmy się im.

Mówi się, że najnowszy smartfon będzie wyposażony w płaski ekran LTPO o rozdzielczości „1,5 tys.”, główny aparat 50 MP z czujnikiem 1/1,3 cala, ultraszerokokątny obiektyw 50 MP i teleobiektyw 3x 50 MP. Wszystkie te aparaty będą podobno wyposażone w duże przysłony.

Maksymalna oferowana pamięć RAM/pamięć będzie wynosić 16 GB/1 TB, a telefon będzie wyposażony w ultradźwiękowy skaner linii papilarnych w wyświetlaczu, zgodnie z wcześniejszymi plotkami. Należy spodziewać się także głośników stereo i dobrego silnika odpowiedzialnego za wibracje.

Xiaomi 15 będzie oferowany przynajmniej w czerni i bieli, przy czym niektóre wersje będą miały szklany tył, inne z kolei będą wykonane ze sztucznej skróy, lub jak kto woli "skóry wegańskiej". Chociaż nie wspomniano o pojemności baterii, ogniwa najnowszej generacji potrafią zmieścić więcej mAh na tej samej przestrzeni, więc być może w tym obszarze również nastąpi niewielka poprawa.

Podsumowując, wygląda to na przyzwoitą, ale nie przełomową aktualizacją modelu Xiaomi 14.