W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie komunikacja i udostępnianie informacji odgrywają kluczową rolę, zdolność do tworzenia zrzutów ekranu staje się coraz bardziej istotna.

Zdjęcia ekranu, zwane również zrzutami ekranu lub screenshotami, są nieocenionym narzędziem w dzieleniu się treściami, dokumentowaniu problemów technicznych czy po prostu zachwycaniu się wyjątkowymi chwilami online.

W niniejszym artykule przyjrzymy się krok po kroku, jak wykonać zdjęcie ekranu na różnych urządzeniach i platformach.

Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z technologią, odkryjesz, jak łatwo i skutecznie przechwytywać zrzuty ekranu, aby zapisywać istotne informacje, dzielić się z innymi lub po prostu zatrzymać ulotne chwile w wirtualnym świecie. Przygotuj się na fascynującą podróż po świecie zdolności, której warto się nauczyć – sztuki robienia zrzutów ekranu.

 

Oto kilka sposobów na zrobienie zrzutu ekranu na komputerze z systemem Windows:

  1. Narzędzie Wycinanie: Jest to wbudowane narzędzie w systemie Windows, które umożliwia robienie zrzutów ekranu w różnych kształtach i rozmiarach. Aby skorzystać z narzędzia Wycinanie, należy nacisnąć kombinację klawiszy Windows logo + Shift + S. Pulpit zostanie przyciemniony podczas wybierania obszaru zrzutu ekranu. Tryb prostokątny jest domyślnie wybrany. Kształt wycinka można zmienić, wybierając jedną z następujących opcji na pasku narzędzi: Tryb prostokątny, tryb okna, tryb pełnoekranowy i tryb dowolny. Zrzut ekranu zostanie automatycznie skopiowany do schowka. Po zakończeniu wykonywania zrzutu ekranu zostanie również wyświetlone powiadomienie. Aby użyć narzędzia Wycinanie tylko za pomocą myszy, należy wybrać pozycję Start, wprowadzić narzędzie wycinanie a następnie wybrać je z wyników.

  2. Klawisz Print Screen (PrtSc): Klawisz PrtSc znajduje się na większości klawiatur i umożliwia robienie zrzutów ekranu całego pulpitu. Po naciśnięciu klawisza PrtSc, zrzut ekranu zostanie automatycznie skopiowany do schowka. Następnie można wkleić go do dowolnego programu graficznego lub edytora tekstu.

  3. Narzędzie Snipping Tool: Narzędzie Snipping Tool to kolejne wbudowane narzędzie w systemie Windows, które umożliwia robienie zrzutów ekranu w różnych kształtach i rozmiarach. Aby skorzystać z narzędzia Snipping Tool, należy wybrać pozycję Start, wprowadzić narzędzie wycinanie a następnie wybrać je z wyników. Następnie należy wybrać przycisk Nowy, aby rozpocząć robienie zrzutu ekranu. Po wykonaniu zrzutu ekranu, można go zapisać w wybranym formacie.

  4. Narzędzie Skrót do zrzutu ekranu: Narzędzie Skrót do zrzutu ekranu to kolejna opcja, która umożliwia robienie zrzutów ekranu na komputerze z systemem Windows. Aby skorzystać z narzędzia Skrót do zrzutu ekranu, należy nacisnąć kombinację klawiszy Windows logo + PrtSc. Zrzut ekranu zostanie automatycznie zapisany w folderze Zrzuty ekranu w folderze Obrazy.

 

Pamiętaj, że zrobionym zdjęciem z ekranu możesz podzielić się ze znajomymi dodając je w naszym darmowy hostingu zdjęć Foteczkowo.pl

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci zrobić zrzut ekranu na Twoim komputerze z systemem Windows.