Ministerstwo Edukacji Narodowej nawiązało partnerstwo z firmą Canva – globalną platformą do komunikacji wizualnej. W ramach programu Canva for Education, wszyscy nauczyciele uczący w szkołach i uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji platformy. Dzięki tej współpracy, MEN nie poniesie żadnych kosztów, a uczniowie i nauczyciele zyskają dostęp do narzędzia, które wspiera kreatywność i innowację w komunikacji cyfrowej.

Co zrobić, aby otrzymać Canva Pro za darmo?

Uczniowie i nauczyciele mogą uzyskać bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji Canva for Education za pośrednictwem swojego loginu w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), dostępnej na stronie www.zpe.gov.pl. Osoby, które jeszcze nie posiadają loginu do swojego konta na ZPE, mogą go uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT. Po zalogowaniu się do aplikacji Canva, warto zmienić w ustawieniach język angielski na język polski, aby korzystać z narzędzia w pełni.

Dlaczego to ważne?

Canva for Education to internetowa platforma do komunikacji wizualnej, która oferuje szeroką gamę funkcji i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Uczniowie i nauczyciele będą mogli tworzyć profesjonalne i atrakcyjne materiały wizualne, rozwijając swoje umiejętności cyfrowej kreatywności. To cenne narzędzie zarówno dla edukatorów, jak i uczniów, przygotowując ich do coraz bardziej zmieniającego się cyfrowego świata.

Podsumowanie

Darmowy dostęp do Canva for Education dla uczniów i nauczycieli to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, która ma na celu wspieranie kreatywności, innowacji i umiejętności komunikacji wizualnej wśród młodzieży. To ważny krok w kierunku nowoczesnej edukacji, a Canva for Education staje się dostępna dla coraz większej liczby użytkowników na całym świecie.