Huawei MatePad Pro 13.2” to flagowy tablet chińskiego giganta, który kusi imponującym wyświetlaczem OLED, smukłą konstrukcją i bogatą funkcjonalnością. Czy to godny konkurent dla iPada Pro? Przyjrzyjmy się bliżej jego zaletom i wadom.

 

Wygląd i jakość wykonania

Pierwsze wrażenie po wyjęciu MatePada Pro 13.2” z pudełka jest zdecydowanie pozytywne. Tablet jest niezwykle smukły (zaledwie 5,5 mm) i lekki (580 g), a aluminiowa ramka nadaje mu eleganckiego wyglądu. Ekran otoczony jest bardzo wąskimi ramkami, co zapewnia imponujący stosunek ekranu do obudowy wynoszący 94%. Na uwagę zasługuje również matowa powłoka tylnego panelu, która nie tylko jest przyjemna w dotyku, ale też nie zbiera odcisków palców.

Ekran

Głównym atutem MatePada Pro 13.2” jest bez wątpienia jego wyświetlacz. Mamy tu do czynienia z 13,2-calowym panelem OLED o rozdzielczości 2880 x 1920 pikseli i odświeżaniu 144 Hz. Obraz jest niezwykle ostry, żywy i kontrastowy. Dodatkowo technologia HDR10+ zapewnia szeroką gamę kolorów i głęboką czerń. Ekran świetnie sprawdza się zarówno podczas oglądania filmów, jak i grania w gry.

Wydajność

Tablet napędzany jest procesorem Kirin 9000, który zapewnia wystarczającą moc do obsługi wszystkich codziennych zadań. Bez problemu poradzi sobie z przeglądaniem internetu, oglądaniem filmów, graniem w gry, a nawet edycją grafiki. MatePad Pro 13.2” dostępny jest w dwóch wariantach: z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej lub 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Oprogramowanie

Tablet pracuje na systemie HarmonyOS 3.0, który jest autorskim systemem operacyjnym Huawei. Chociaż nie jest on tak rozbudowany jak Android, oferuje on płynną pracę i dostęp do wielu aplikacji. W sklepie AppGallery znajdziemy coraz więcej popularnych aplikacji, a do pozostałych możemy uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki internetowej.

Dźwięk

MatePad Pro 13.2” został wyposażony w cztery głośniki stereo, które zapewniają bardzo dobrej jakości dźwięk. Jest on głośny, klarowny i bogaty w detale. Tablet posiada również funkcję Huawei Histen, która poprawia jakość dźwięku podczas oglądania filmów i grania w gry.

Bateria

Tablet posiada pojemną baterię 10 050 mAh, która zapewnia wystarczająco długi czas pracy na jednym ładowaniu. W zależności od intensywności użytkowania, MatePad Pro 13.2” może pracować nawet do 10 godzin na jednym ładowaniu.

Akcesoria

Do tabletu można dokupić kilka przydatnych akcesoriów, takich jak magnetyczna klawiatura Smart Magnetic Keyboard, rysik M-Pencil (3. generacji) oraz etui. Klawiatura i rysik znacząco rozszerzają funkcjonalność tabletu i sprawiają, że może on stać się narzędziem do pracy i nauki.

Podsumowanie

Huawei MatePad Pro 13.2” to bez wątpienia jeden z najlepszych tabletów na rynku. Oferuje on imponujący wyświetlacz OLED, smukłą konstrukcję, wydajny procesor i długi czas pracy na baterii. Do jego wad można zaliczyć brak dostępu do usług Google i stosunkowo wysoką cenę.

Zalety:

  • Imponujący wyświetlacz OLED
  • Smukła i lekka konstrukcja
  • Wydajny procesor
  • Długi czas pracy na baterii
  • Bogata funkcjonalność

Wady:

  • Utrudniony dostęp do usług Google
  • Wysoka cena

Ogólna ocena: 9/10